Kaip išsirinkti

Atgal
Ką reikia žinoti renkantis grindis?
 
        • Paskaičiuokite patalpos plotą, jei grindis klosite įprastai (išilgai kambario) – prie patalpos ploto papildomai pridėkite 5 proc., jei grindis klosite skersai – 7 proc.
         • Paskaičiuokite reikiamą grindjuosčių kiekį, nepamirškite slenksčių, durų atramų, bei vamzdžių apdailos.
        • Dažniausiai parketą renkamės atsižvelgdami į medienos spalvą ir raštus. Paprastai parketas pagal šakotumą, spalvą ir tekstūrą skirstomas į tris ar keturias išrūšiavimo kategorijas (Country, Rustic, Classic, Select).
        • Renkantis grindų spalvą, pirmiausia turite atkreipti dėmesį į kambario dydį, sienų, bei baldų spalvą, tam, kad kambarys atrodytų estetiškai, spalvos turi papildyti viena kitą, atminkite, kad grindys negali būti tokios pat spalvos kaip sienos ar baldai.
        • Tamsesnių spalvų grindys jūsų interjerui suteiks daugiau šilumos, bet patartina vengti tamsių grindų mažuose kambariuose, ypatingai jei sienos taip pat yra tamsių spalvų, turėkite omenyje, jog įbrėžimai geriau matomi tamsiose grindyse.
     • Jeigu jūsų kambario lubos yra žemos – patartina rinktis šviesių spalvų grindis. Mėgstantiems klasikinį dekorą, rekomenduojama natūrali medienos spalva. Komercinėms patalpoms, ofisams didelėms erdvėms, kur grindys yra pagrindinė interjero dekoro detalė, geriausiai dera gilios ryškios spalvos pvz. įvairūs raudoni ąžuolo atspalviai. Jaukumo suteiks šilta aukso, rudi ir raudoni atspalviai. Balti ir pilki atspalviai kambarį padarys vizualiai erdvesnį.
       • Dvisluoksnės Wegafloor parketlentės pasižymi geromis šilumos laidumo savybėmis, todėl puikiai tinka ir šildomoms grindims. Tai puiki alternatyva brangesnėms masyvo grindims, patikima, ilgaamžė grindų danga. Puikus sprendimas norint kambariui suteikti prabangią išvaizdą, komforto ir jaukumo jausmą.
       
Patartina atkreipti dėmesį į tai koks yra lamelės padengimas, lakas ar alyva.
 
       • Alyvuotas paviršius atrodo natūraliau, priešingai nei lakas, leidžia medžiui kvėpuoti, išlieka natūralaus medžio lietimo pojūtis. Alyvuotų parketlenčių ilgalaikis naudojimas reikalauja dažnesnės priežiūros, tačiau kainos atžvilgiu yra pigesnė nei lakuotų. Alyvuotų grindų atnaujinimas nereikalauja šlifavimo, pakanka švariai nuvalyti, leisti išdžiūti ir iš naujo padengti paviršių alyva. Priešingai nei lakuotam paviršiui, atnaujinant pavienes vietas, nelieka atspalvių skirtumo. Alyvuotos grindys populiarėja intensyvaus naudojimo visuomeninėse patalpose, nes jų paviršių lengviau, greičiau ir paprasčiau atnaujinti.
        • Atnaujinant lakuotas grindis, reikia šlifuoti ir po to iš naujo nulakuoti visą paviršių. Tačiau lakuotų grindų atnaujinimas gerokai retesnis ir jų kasdienė priežiūra paprastesnė. Lakas geriau apsaugo medieną nuo smūgių, braižymosi ir laikino skysčių poveikio, bet deja prarandamas grindų natūralumas, ant jų paviršiaus geriau matosi dulkės, atspaudai, įbrėžimai.
       • Parketlentės yra klijuojamos ant medinio arba betoninio paviršiaus, tam naudojant specialius klijus. Galimas tvirtinimas medsraigčiais ar vinimis, bet geresnis būdas – klijavimas, taip išvengiama girgždėjimo. Betono paviršiaus drėgmė, ant kurios bus klijuojamos grindys, neturi viršyti 2,5 %. Renkantis klijus skirtus parketui klijuoti, reikia atkreipti dėmesį ne tik į pagrindą, bet ir į tai kokį parketą ketinate klijuoti. Vieni klijai tinka tik masyvo lentoms, kiti parketlentėms.
 
 
 Dvisluoksnė (klijuota) parketlentė

 

Šios parketlentės suklijuotos iš dviejų medienos sluoksnių. Viršutinis - 4 mm kietmedžio dėvimasis grindų sluoksnis, lamelė, priklausomai nuo pasirinkto paviršiaus padengimo, gali būti alyvuota arba lakuota. Nuo šio sluoksnio savybių priklauso grindų dangos ilgaamžiškumas, atsparumas, priežiūros reikalavimai ir žinoma estetinė išvaizda. Apatinis – 9 arba 12 mm šilumai laidi ir vandens poveikiui atspari beržo fanera, kurios pagrindinė funkcija - parketlentės stabilumas ir apsauga nuo deformavimosi. Abu sluoksniai vienas su kitu tvirtai suklijuoti šaltuoju presavimo būdu.