Priežiūra

Atgal
KAIP PRIŽIŪRĖTI MEDINES GRINDIS?
 
      Tinkamai prižiūrimos grindys išliks gražios ištisus dešimtmečius. Tam, kad kasdien eksploatuojamos grindys visuomet atrodytų kaip naujos, ekspertai pataria laikytis tam tikrų grindų priežiūros rekomendacijų.
       Dvisluoksnės parketlentės dėl savo natūralių savybių įprastai plečiasi ir traukiasi priklausomai nuo patalpos mikroklimato. Siekiant išvengti medienos deformavimosi, patalpoje turėtų būti palaikoma 18-22 °C temperatūra, bei 45-60 proc. santykinė oro drėgmė.
       Natūralaus medžio grindų paviršių, tiek alyvuotų, tiek ir lakuotų, patariama saugoti nuo dulkių, purvo ir kitų kietų abrazyvinių dalelių, taip pat ir nuo vandens, geriausia valyti vos drėgna šluoste, arba siurbti siurbliu su minkštu antgaliu. Medinių grindų valymui rekomenduojamos specialiai tam skirtos valymo priemones: alyvuotoms grindims – grindų balzamas, lakuotoms – grindų šampūnas kurio PH neviršija 8. Idealiausias valymo drėgnis, kuomet nuvalytas grindų paviršius išdžiūsta per apytiksliai vieną minutę. Ekspertai nepataria vandens pilti tiesiai ant grindų.
       Sutariama, kad alyvuotos grindys yra reiklesnės priežiūrai ir yra mažiau atsparios vandeniui, bet jų priežiūra pigesnė. Priklausomai nuo naudojimo intensyvumo alyvuotas grindis reiktų reguliariai atnaujinti – iš naujo padengti alyva. Mažo, vidutinio ir intensyvaus naudojimo patalpose, alyvuotas grindis atnaujinti patariama atitinkamai kas: 2 metai, 1 metai, pusę metų. Atsiradusius įbrėžimus nesunkiai pašalinsite pašlifavę pažeistą vietą švitriniu popieriumi ir po to padengę alyva. Jei pažeidimai gilesni, jiems šalinti yra skirta speciali užpildanti priemonė – poliamidas. Jei norite medinėms grindims suteikti papildomą apsaugą, paviršių padenkite papildomu poliruoklio sluoksniu, skirtu alyvuotiems paviršiams. Poliruoklis padengia grindis apsaugine plėvele. Taip alyvuotos grindys geriau apsaugomos nuo drėgmės ir smulkių mechaninių pažeidimų, pailgėja jų eksploatavimo trukmė. Suklojus, prieš pradedant eksploataciją, natūralia alyva padengtas grindis, rekomenduojama papildomai alyvuoti. Šios procedūros nereikia atlikti naujai paklotoms lakuotoms grindims.
       Lakuotos grindys yra atsparesnės vandeniui ir fiziniam poveikiui už alyvuotas, bet jų atnaujinimas ir remontas yra brangesnis ir sudėtingesnis. Pažeistas pavienes vietas nulakavus iš naujo, lieka atspalvių skirtumai, todėl tenka atnaujinti visą paviršių, jis yra nušlifuojamas ir iš naujo nulakuojamas.
     Naujai suklotas grindis patartina palikti bent 10 dienų susigulėti, klijams išdžiūti ir galutinai prisitaikyti prie aplinkos mikroklimato.
     Maža ir visiems rekomenduojama smulkmena – durų kilimėlis, ženkliai sumažins į patalpą patenkančių nešvarumų kiekį, tai leis jūsų grindims ilgiau išsaugoti pirminę išvaizdą.
 
 
Alyvuotų grindų priežiūra

  Plaunant alyvuotus medinius paviršius per dažnai, padidėja tikimybė per greitai pašalinti apsauginį alyvos sluoksnį.
     Mediniai alyvuoti paviršiai bus ne tik švarūs, bet kartu ir įgaus papildomą apsaugą jei grindų valymui naudosite muilo koncentratą: OSMO WISCH - FIX 8016
    Įsisenįjusioms dėmėms (pvz., riebalų ar batų paliktas dėmes) šalinti skirta priemonė: OSMO SKYSTAS VAŠKINIS VALIKLIS.
      Norint atnaujinti medinius alyvuotus paviršius esančius visuomeninėse erdvėse (pvz., restoranuose, muziejuose, oro uostuose ir kitose intensyvaus judėjimo zonose) skirta priemonė: OSMO MEDIENOS PRIEŽIŪROS ALIEJUS. Taip pat naudojant reguliariai (kartą per 1,5 metus) galima išvengti brangaus pilno medinių paviršių restauravimo.
     Itin įsisenėjusioms dėmėms valyti skirta priemonė: OSMO INTENSIVE CLEANER 8019. Jeigu prieš tai išvardinti produktai niekaip nepadėjo išvalyti atsiradusių dėmių, šis valiklis yra paskutinė priemonė, kuri gali padėti ir išvengti medinių alyvuotų paviršių šlifavimo.
    Daugiau informacijos apie alyvuotų grindų priežiūrą ir priežiūros priemonės rasite OSMO kataloge. Spauskite ant nuorodos, katalogo atsisiuntimui: OSMO KATALOGAS PDF